Proč jsem Netholika založil?

Odpověď je jednoduchá. Před více jak rokem jsem si totiž uvědomil, že ve světě internetu je málo prostoru pro úplné nováčky. A to chci změnit!

Pro příklad nemusíme chodit daleko.

Při zakládání svého osobního profilu na Facebooku jsou to právě lidé z vašeho vlastního okolí, kdo vám pomůže najít (a mohou i navrhnout) první přátele na Facebooku. Potom díky vašim přátelům víte, kolik společných přátel máte s dalšími uživateli sociální sítě. A jsou to právě oni, s kým můžete chatovat, jejichž posty likujete a kým se pod tmavomodrou lištou obklopujete.

Tohle musí zvládnout každý sám. Horší to je, pokud chceme na internetu prezentovat něco jiného. Svůj projekt, své služby, cokoliv.

Nedávno jsem zakládal Facebookovou stránku Netholika. A kdo byli první fanoušci, kteří dali stránce like a případně rozšířili povědomí o projektu? Přátelé a taky lidé, se kterými jsem se poznal během nejrůznějších projektů.

Networking je neuvěřitelná věc! Právě proto chci v rámci Netholika propojit co nejvíce lidí, kteří se o působení na internetu zajímají, studují ho nebo se vystupováním na internetu živí.

Ne každý visí na netu dlouhé hodiny, sleduje nejnovější trendy, strategie a objevuje nové možnosti. A když ano, nedokáže pokrýt všechny oblasti. To jsem sám poznal při zakládání Netholika.

Yoda Mentorship Programme mi pomohl vůbec začít (i přesto, že myšlenka spojit lidi působící na internetu vznikla už dávno předtím). Můj mentor Honza Indráček mě vedl k tomu, aby myšlenka projektu byla kvalitní a dobře prezentována. Dalším hodně důležitým členem týmu se stal Martin Fučík/MAF, který se nebál věnovat nespočet hodin našemu webu a Netholikem se stal už v samotném počátku. On sám přizval mezi nás grafika JB a díky němu náš ne-úplně-dokončený web můžeme vůbec ukázat lidem. Kdyby totiž byla grafika na mně, ještě teď bych tvořil v malování logo.

Existuje ještě nějaký lepší příklad pro náš cíl?

Mohlo by se vám líbit