Teorie webu #0: Úvod

teorie0

  • Uvedení seriálu
  • Popis problematiky
  • Výhled

Zdravím všechny čtenáře tohoto seriálu, kde bych vás chtěl seznámit s teorií webu, která vám může pomoc vybudovat úspěšný web. Na internetu vystupuji od svých šesti let pod přezdívkou MAF a vytvořil jsem spousty webů. Abych vše uvedl na pravou míru, tak jsem nikdy nebyl nijak extra dobrý programátor/kodér. Sám si napíšu jednoduché kódy, ale na složité věci používám opensource řešení. Proto také zastávám názor, že web si dnes dokáže udělat každý bez jakékoliv znalosti jazyku HTML či PHP.

Na internetu můžete najít spousty návodů, jak si jednoduše vytvořit web, ale většina vám neřekne ty nejdůležitější věci. Třeba způsob, kterým lze zajistit návštěvnost webu. Tohle je hodně dobrý příklad, protože způsobů může být několik a já vám k tomuhle řeknu svůj názor. Já osobně si myslím, že dobrá návštěvnost lze získat jen tehdy, je-li web od začátku dobře promyšlen, ale o tom všem si budeme povídat později. Budu převážně předávat své zkušenosti, které jsem přes deset let sbíral tvorbou vlastních webů, obnovou mrtvých projektů, ale také jako pozorovatel začínajících projektů (mám na mysli weby, které přináší novinky třeba ze světa telefonů 🙂 ).

V celém seriálu probereme několik témat. Od toho, co potřebuje každý vědět před založením webu, přes zviditelní webu až po sociální sítě. Chci věnovat i grafice webu, kde trochu rozeberu to, na co se soustředit a čemu není potřeba věnovat takovou pozornost. Myslím, že témat k probrání je opravdu hodně a až jednou dojdou, tak přijde čas na vaše dotazy, na které velmi rád odpovím.

Mohlo by se vám líbit