Nethodrom aneb Netholik potkal Dromedára

Nejsou to ani 2 týdny od chvíle, kdy Netholik vyplul do divokých vod internetu. Nyní už přistál na pláži, kde potkal Dromedára. A vy si můžete přečíst rozhovor s jeho zakladatelkou Kamilou Zahradníčkovou.

Dream Big Aim High – tak zní motto nového projektu pro aktivní středoškoláky, kteří si kladou vyšší cíle než jen přežít školu. Dromedár jim poskytuje možnosti dostat se za hranice nudné školní budovy na prestižní přednášky, workshopy a konference, které okouzlí v životopisech i v žádostech o stáže.

Co tě při prezentaci projektu na internetu nejvíce zarazilo?

Nejspíše fakt, že i tak zdánlivě banální úkol může v sobě skrývat tolik komplikací a potřeby know-how. Jak vytvořit logo, stránku na Facebooku (aby neměla vzhled fanklubu Upířích deníků), jak psát chytlavé příspěvky, jakou fotku vybrat jako cover a kde ji vůbec sehnat. Ani jsem si nepředstavovala, jak složitý systém to vlastně může být.

A jak jsi to překonala?

V naději, že se heslem „Žádná otázka není hloupá“ neřídím sama, jsem hledala pomoc u lidí, kteří se na netu pohybovat umí. Značnou část z toho jsem si vyřešila sama, naťukat otázku do Googlu nakonec není tak složité, ale například s logem bych si asi těžko poradila. Nyní stále ještě hledám odborníka na tvorbu webových stránek, které plánuji zprovoznit v průběhu října.

Přijde Ti v dnešní době internet pro oslovení lidí s vlastním projektem nezbytný?

No ovšem! Je to smutné, ale má generace se téměř nikde jinde nevyskytuje. Média bez cenzury takřka neexistují a internet dává alespoň pocit svrchovanosti názoru. Pokud se na tom samém místě vyskytuje i zábava a prostor pro uspokojení ega, je naprosto logické, že právě na internetu bude má cílová skupina nejlépe dosažitelná. Kromě toho jsou ostatní média nákladnější a složitější na domluvu. Internet má i další výhodu: vše se dostane k lidem ihned.

A jaké jiné cesty jsi využila ty?

Kontaktovala jsem vedení škol a informovala jsem je o Dromedárovi. Samozřejmě jsem napsala i svým aktivním známým, kteří mi pomohli projekt představit na svých gymnáziích. Také jsem vytvořila plakátek se základními informacemi, takže se ke studentům projekt může dostat i „papírovou“ cestou.

Co očekáváš od Netholika? Jak budeš chtít pomoc ostatním a jakou podporu bys od nich očekávala?

Především spolehlivou spolupráci. Vzhledem k tomu, že oba projekty vznikly díky Yoda Mentorship Programme, je tu určitá záruka serióznosti a snahy. Ačkoliv mám časové možnosti relativně omezené, pomohu ráda v oblasti svých zájmů a zkušeností (k dohledání na mém profilu 🙂 ) a také s propagací na budoucích stránkách Dromedára. Velmi bych ocenila pomoc s jejich tvorbou a rovněž s oslovením dalších ambiciózních a zvědavých středoškoláků, aby se zapojili do tohoto projektu a čerpali jeho výhody. Prozatimní platforma je Facebooková stránka Dromedára, která představuje nejspíše nejpřístupnější formu k získání vstupu na nějakou akci – pokud se Vám bude něco líbit, likujte, sdílejte, komentujte. Plakátek je možné stáhnout přímo tam a vyvěšení na nástěnku školy by bylo opravdu skvělé 🙂

 

Já za všechny Netholiky přeji Kamile nové úspěchy a těším se na další společné kroky, protože i ona je nyní Netholičkou!

Mohlo by se vám líbit